بیمه سامان - معرفی بانک سینا

Sina Bank Logo

بانک سینا

بانک سینا در تاریخ 28 اسفند 1387 موفق به دریافت مجوز تاسیس شد. این بانک قبل از این به عنوان موسسه مالی و اعتباری سینا فعالیت می کرد.

موسسه مالی و اعتباری سینا در سال 1364 با هدف تامین نیازهای مالی واحدهای مختلف تولیدی، تجاری و خدماتی و جمع آوری سپرده های عمومی در جهت اعطای تسهیلات اعتباری به بخشهای مختلف اقتصادی بخصوص بخش تولید، تاسیس شد و خوشبختانه تا کنون به رشد چشمگیر و بی سابقه ای دست یافته است.

بانک سینا از ابتدای شروع فعالیت خود با نام موسسه مالی و اعتباری بنیاد در سال 1364 با هدف انجام عملیات پولی، مالی و اعتباری و تامین نیازهای مالی بنگاه های اقتصادی و جذب سپرده های عمومی در جهت اعطای تسهیلات اعتباری به بخش های مختلف اقتصادی با سرمایه 10 میلیارد ریال تاسیس شد و از همان ابتدا با افتتاح شعب در برخی مناطق، اقدام به بهره برداری و انجام عملیات بانکی نمود.

در جهت دستیابی به سطح استانداردهای مورد پذیرش ازطرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به تصویب افزایش سرمایه تا سطح دوهزار میلیارد ریال، ابتدا سرمایه از مبلغ هفتاد میلیارد ریال به مبلغ پانصد میلیارد ریال و سپس در دو مقطع به مبلغ هزار و پانصد و دوهزار میلیارد ریال افزایش یافته و در مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام مورخ 23 خرداد 1386 همزمان با تغییر نام بنیاد به سینا به تصویب رسید و در تاریخ 14 شهریور 1386 مجوز ورود به بورس اوراق بهادار تهران با نماد «وسینا» با کد بورسی شماره 05-19-65 صادر شد. بانک سینا مجددا در پی مصوبه مجمع عمومی فوق العاده 28 تیرماه 1389 این میزان سرمایه را 50 درصد افزایش داد و به 3 هزار میلیارد ریال رساند. این مبلغ سرمایه در 22 آذر 89 به ثبت رسید.

با نوجه به لزوم افزایش سرمایه جهت اصلاح ساختار مالی (با توجه به گسترش فعالیت ها)، بانک سینا با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس اوراق بهادار و نیز مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام، سرمایه بانک را طی چند مرحله و نهایتا در تاریخ 3 آذر 93 به مبلغ ده هزار میلیارد ریال افزایش داد.

بانک سینا در روزهای پایانی سال 87 موفق به دریافت مجوز فعالیت بانکی خود از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شد. فعالیتهای بانک سینا مطابق اساسنامه، شامل انجام کلیه عملیات پولی، مالی و اعتباری و فعالیت در بخش های مختلف اقتصادی با اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

جهت ارتباط با بانک سینا می توانید به وب سایت این بانک به نشانی www.sinabank.ir مراجعه فرمائید