بیمه سامان - معرفی بانک قرض الحسنه رسالت

Resalat Bank Logo

بانک قرض الحسنه رسالت

بانک قرض‌الحسنه رسالت اولین بانک قرض‌الحسنه خصوصی در ایران است که در گذشته و از سال ۱۳۷۶ به صورت صندوق قرض‌الحسنهٔ رسالت فعالیت می‌کرد. این مؤسسه توسط گروه‌های مختلف مردم و از جمله ایثارگران (رزمندگان، مجروحان و اسرای سابق جنگ ایران و عراق) به وجود آمده‌است. با ظهور اولین بانک قرض‌الحسنه در سال ۸۶ با عنوان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این مؤسسه نیز در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ مجوز تبدیل به بانک قرض‌الحسنه و ادامه فعالیت در شبکه بانکی را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.

این بانک دارای حدود ۳۰۰ شعبه در سراسر ایران است. سرمایهٔ اولیهٔ بانک مبلغ 500 میلیارد ریال بود. بسیاری از صندوق‌های قرض‌الحسنهٔ خرد و مؤسسات قرض‌الحسنه در طول فعالیت قرض‌الحسنهٔ رسالت، با دستور بانک مرکزی در این بانک ادغام شدند. شایان ذکر است که این بانک با شعار احیای سنت قرض الحسنه، تنها بانک موجود در جمهوری اسلامی ایران است که خدمات تسهیلاتی خود را با کارمزد تنها ۲درصد به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

با توجه به اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی یکی از محورهای اصلی اقتصاد و فرهنگ در نظام بانکی است، یکی از اهداف مهم این بانک ایجاد مشاغل خرد با حداقل هزینه تمام شده می باشد. همچنین کم کردن هزینه تسهیلات بانکی یکی دیگر از سیاست های بانک قرض الحسنه رسالت است.

جهت ارتباط با بانک قرض الحسنه رسالت می توانید به وب سایت این بانک به نشانی rqbank.ir مراجعه فرمائید