بیمه سامان - معرفی بانک قوامین

Ghavamin Bank Logo

بانک قوامین

بانک قوامین که فعالیت خود را با نام صندوق قرض الحسنه نیروی انتظامی و با هدف تأمین توان مالی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد، در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۷۹ به مؤسسه پس انداز و قرض الحسنه قوامین و نهایتاً با مجوز شماره ۱۵۰۰۵۹/۹۱ در تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۱۲ صادره از سوی بانک مرکزی به نام بانک قوامین تغییر نام داد. در سال ۱۳۹۱ بانک قوامین به عنوان هشتمین بانک فرابورس، وارد عرصه شد.

بانک قوامین در سال مالی ۱۳۹۱ با درآمدی بالغ بر چهل و هشت هزار میلیارد ریال در رتبه 24 در بین بزرگترین شرکت‌های ایرانی و هفتمین بانک قرار گرفت.

این بانک در در دومین اجلاس بین‌المللی اکوایت موفق به دریافت نشان و استاندارد بین‌المللی رضایتمندی مشتریان (ISO 10004:2012) و نیز نشان بین‌المللی نوآوری در مدیریت بانکداری از سوی اتحادیه اروپا شده است.

بانک قوامین تاکنون تعهدات 4 مؤسسه مالی و اعتباری ورشکسته: آل طاها اصفهان، محمد رسول الله اصفهان، گنبد سبز نجف آباد و مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان را پذیرفته و اقدام به بازپرداخت سرمایه‌گذاری‌های مشتریان این موسسات مالی و اعتباری کرده است.

تا اواخر خرداد ۹۲، این بانک در شبکهٔ شتاب عضو نبود و کارت‌های الکترونیکی و خودپردازهای آن تنها برای مشتریان این بانک که کارت الکترونیکی آن را داشتند، قابل استفاده بود. بانک قوامین، اواخر خردادماه سال نود و دو، عضو شبکهٔ شتاب شد و امکان استفاده از کارت‌های الکترونیکی این بانک در تمامی دستگاه‌های خودپرداز بانک‌های عضو شبکهٔ شتاب و امکان خرید اینترنتی، برای دارندگان آن فراهم شد.

جهت ارتباط با بانک قوامین می توانید به وب سایت این بانک به نشانی www.ghbi.ir مراجعه فرمائید