بیمه سامان - معرفی بانک گردشگری

Gardeshgari Bank Logo

بانک گردشگری

بانک گردشگری به استناد ماده نود و هشت قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده قانون اجازه تاسیس بانک های غیردولتی و سایر مقررات مربوط، مجوز تاسیس بانک را اخذ و در تاریخ 1389/10/08 به ثبت رسیده است.

این بانک در تاریخ 1389/10/30 مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اخذ و در تاریخ 1389/09/02 اقدام به پذیره نویسی سهام کرده است .

سرمایه اولیه این بانک مبلغ دوهزار میلیارد ریال است و در مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ 1389/12/22 ، افزایش سرمایه بانک به چهارهزار میلیارد ریال تصویب و بر اساس پیشنهاد هیات مدیره بانک و با موافقت سهامداران بانک در مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ1392/05/14افزایش سرمایه بانک به شش هزار میلیارد ریال با تفویض اختیار به هیات مدیره تصویب شده است.

بانک گردشگری به‌شکل مجموعه ای از فعالیت‌های گسترده بانکی سازماندهی و فعالیت خود را تداوم خواهد بخشید. اگر چه فعالیت‌های تجاری بانک گردشگری شباهت‌ زیادی با فعالیت سایر بانک‌ها دارد، اما توجه ویژه این بانک به صنعت گردشگری کشور، فعالیت آن را متمایز می‌کند.

این بانک با تاکید بر صنعت گردشگری و در صرف منابع به‌ صورت تخصصی، با تکیه بر حوزه گسترده صنعت گردشگری عمل خواهد کرد و به دنبال آن است که سهم قابل‌ملاحظه‌ای از فعالیت‌های اعتباری و مالی در ایران را از طریق رقابت سالم با سایر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی و خصوصی کشور، کاهش هزینه‌ها و ارایه محصولات و خدمات مالی و اعتباری جدید، کسب نماید.

بانک گردشگری در سه حوزه فناوری، مدیریت و تاًمین سرمایه، همکاری با مؤسسات مالی خارجی را نیز دنبال می‌کند.بانک گردشگری خود را ملزم می‌داند که ضمن رعایت کامل قوانین و مقررات بانکداری کشور و به‌ویژه پذیرش کامل هدایت‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، استانداردها و معیارهای بین‌المللی فعالیت‌های اعتبارات مالی و بانکی را رعایت نماید.

جهت ارتباط با بانک گردشگری می توانید به وب سایت این بانک به نشانی www.tourismbank.ir مراجعه فرمائید